فواید اوزون تراپی

فواید اوزون تراپی

فواید اوزون تراپی

فواید اوزون تراپی: ازن ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی است این اتم اضافه قدرت اکسیژن را افزایش می دهد در واقع یک اکسیژن قدرتمند در اختیار سیستم درمانی قرار می گیرد که با این اتم اضافه کارایی زیادی را بوجود می آورد. ازن فرم مولکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن در آن به هم متصلند. این حالت از اکسیژن ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد. اتم اضافی در این ساختار آنرا به قوی ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تبدیل کرده است. ازن با متصل شدن به پروتئین های ضروری برای تنفس یاخته به عنوان یک میکروب کش عمل می نماید.

اوزون تراپی روشی است که تزریق ازن انجام می شود و با افزایش جریان خون در مفصل و مهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده باعث درمان می شود. اوزون درمانی مانند هر روش درمانی دیگری باید براساس معاینه بیمار انجام شود .ازن تراپی روش درمانی تقریبا جدید است و در ایران نیز برای بیماران استفاده می شود. هزینه ازن تراپی به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بیمار بستگی دارد. اوزون درمانی در بعضی بیماران مفید است ولی در بعضی بیماران موثر نیست.

فواید اوزون تراپی

فواید اوزون تراپی

لازم به تذکر است که افرادی که اوزون تراپی می کنند می بایست مقادیر مناسبی ویتامین ب (کمپلکس)، سی ، ای ، آ، (بتا کاروتن)، مس، سلنیوم و مقادیر توصیه شده ای از ناستیل- سیستئین و روی استفاده کنند.

سونا و اوزون

فواید سونای بخار در سیستم ایمنی و جریان بیماری به صورت کامل مشخص شده است. علاوه بر آرامش بخش بودن ،یک سونا به همراه در بدن اوزون می تواند همانطور که ویروس ها و باکتریهای ناخواسته را در آب از بین ببرد آنها را در خون هم از بین ببرد.

مکان آلوده شدن توسط هپاتیت، ویروس ایدز، سفلیس و سایر بیماری های واگیر از طریق انتقال خون با استفاده از اوزون می تواند حذف شود.

اوزون در درمان بیماری های عروقی بسیار موثر می باشد بنابراین اشخاصی که از گانگرن یا زخمهای پا رنج می برند، ممکن است نیازی به قطع اندام خود نداشته باشند.

اوزون بسیار موثر در بیماری های قلبی و عروقی ، عروق مغز، تصلب شرایین به طور عمومی، و هایپرکلسترومی، و به سرعت گردش خون به حالت عادی بر می گرداند، درد آنژین صدری را تسکین میدهد و عملکرد و جریان خون مغز را بهبود می بخشد.

با استفاده از ازن ، تومورهای سرطانی، لنفوم و سرطان خون ممکن است بدون استفاده از جراحی،تابش یا شیمی درمانی از بین برود.

اوزون برای درمان اشکال گوناگون روماتئید و آرتروز کولاژن بسیار موثر است.

اوزون برای درمان هر گونه آلر ژی بسیار موثر است.

ازن با معکوس کردن روند پیری، باعث بهبود مولتیپل اسکلروزیس ، و سایر بیماریهای عصبی، باعث بهتر شدن فقدان عملکرد مغز در بیماری آلزایمر و کهولت و بیماری پارکینسون می شود..

استفاده خارجی از ازن در معالجه جوش، سوختگی، زخمهای پا، زخمهای باز، اگزما، قارچ و دیگر مشکلات پوستی بسیار موثر است.

دمیدن ازن از مقعد، برای کولیت ، پروستات ، آنال فیشر، کاندیدیاسیس، دمیدن واژینال اوزون بسیار موثر در کاندید یاسیس و سایر عفونت های قارچی ، تریکامیوناسیس و سایر فرم های واژینیت موثر می باشد.

دمیدن در مثانه بسیار موثر در بهبود التهاب مثانه، فیستول مثانه و سرطان مثانه می باشد.

ایدز، هرپس، هپاتیت مونوکلئوز و سیروز کبدی با اوزون بدون استفاده از دارو معالجهء موفقی داشته اند.

استفاده از ازن بدون درد است ، هیچ اثر جانبی نامطلوبی ندارد و بی نهایت مقرون به صرفه هم برای پزشک و هم بیمار می باشد.

از سال ۱۹۸۵، بیشتر از پانزده کشور مجوز استفاده از اوزون تراپی را صادر کرده اند و از بین هزاران بیماری که معالجهء موفقی داشته اند حتی یک مرگ یا واکنش جدی به اوزون گزارش نشده است.

 بیماریهای که بدین روش معالجه میگردد میتوان از:
 • نارسائی گوارشی
 • آنتی ایجینگ و استرسهای روزمره
 • تقویت و افزایش مقاومت بدن سالمندان
 • معالجه چشم و تقویت در بینائی سالمندان
 • معالجه سرطان ؛ البته ازن به تنهای در معالجه سرطان موثر نمیباشد بلکه با استفاده از ازن سلولهای بدن تقویت شده و به روش معالجه اصلی سرطان کمک مینماید.
 • معالجه قارچهای و لزیونهای پوستی
 • معالجه زخمهای عفونی بخصوص زخمهای که بابستری شدن طولانی در بیمارستانها بوجود میاید
 • معالجه بیماریهای روده ای همچون کولیت و پروکتیتیس
 • معالجه بیماریهای کبدی(Hepatit A, B, C)
 • معالجه بیماریهای مفصلی
 • معالجه رماتیسم و پلی آرتریتهای مزمن
 • در معالجه بیماریهای فوق اوزون تراپی همراه با دستورات پزشک معالج میتواند مفید باشد ولی به تنهایی و خارج از دستور پزشک توصیه نمیگردد.
نوشتهٔ پیشین
ازن تراپی در حفظ سلامت
نوشتهٔ بعدی
درمان خار پاشنه با اوزون تراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس با کلینیک